ACDA

Associació Catalana d'Acordionistes

Categories

Vols ser de l'ACDA?

Llista d'e-mail

Si vols rebre totes les notícies sobre l'acordió a Catalunya (concerts, activitats, tallers,..). Subscriu-te gratuïtament i estigues sempre informat:

Amb el suport de:





Escola d'acordió Lleida







Links d'interès

Fàbriques i Marques d'Acordions

Agenda

Agenda

Aquí trobareu informació sobre activitats, concerts i cursos organitzats i no organitzats per l’ACDA. Si en sabeu d’algun esdeveniment d’aquest tipus relacionat amb l’acordió podeu informar-nos a la fitxa Contacte o mitjançant correu electrònic i tan aviat com puguem ho afegirem com a informació. Gràcies!

Concerts

2015

Desembre

  • 1: Marko Sevarlic, acordió sol - EMM-Conservatori d’Igualada, 18.30h
  • 2: Marko Sevarlic, acordió sol - Casa de Cultura, Olesa de Montserrat, 19.30
  • 19: Concert de Nadal de l’ORQUESTRA DE CAMBRA D’ACORDIONS DE BARCELONA (OCAB) - Sala Oriol Martorell de L’Auditori (c. Lepant, 150), 18.30h

Novembre

  • 15: Iñaki Alberdi & Grup vocal KEA - Palau de la Música Catalana, 18h
  • 20: Gorka Hermosa, acordió sol - Conservatori Municipal de Música de Barcelona, 20h
  • 20: Grup Assossegats, direcció: Sònia Peiró - Pavelló Poliesportiu de St. Guim de Freixenet, 15h

Juny

  • 6: IV Cicle “una hora de música a l’OCAB” Núria Llauradó, piano - Auditori Pepita Sellés (c. Entença, 218, entresol 4a - Barcelona), 19h
  • 27: Orquestra de Cambra d’Acordions de Barcelona (OCAB)Concert de cloenda de la temporada 14-15 - Auditori Pepita Sellés (c. Entença, 218, entresol 4a - Barcelona), 19h
  • 29-30-1: Colònies d’acordió de l’ACDA - Mas de Can Pic (Taradell), més informació i butlleta d’inscripció

Maig

  • 9: XIII Acordionada a l’Escola Municipal de Música - Conservatori de Terrassa - Concert de cloenda a l’Auditori Municipal de Terrassa, 18h. Estrena d’una obra inèdita del compositor Xandri Montasell, amb la col·laboració de la banda juvenil del Conservatori. Acordió Solista: Queralt Morral Bisbal

Abril

  • 11: IV Cicle “una hora de música a l’OCAB” MUSICUS, orquestra de flautes dolces del Coll de Barcelona (Direcció: Susana Tapia)Auditori Pepita Sellés (c. Entença, 218, entresol 4a - Barcelona), 19h
  • 18: XIX Trobada d’Acordionistes de Bigues i Riells - Centre Cívic i Cultural El Rieral, 17.30h

Març

  • 8:Orquestra de Cambra d’Acordions de Barcelona (OCAB) - Sala Polivalent de la Fàbrica Rogelio Rojo (c. Sta Clara 16-22, Masquefa), 18h

Febrer

  • 14-15: Iñaki Alberdi, acordió & Orquestra OBC - Sala 1 de L’Auditori de Barcelona +info i entrades
  • 28: IV Cicle “una hora de música a l’OCAB” - “Un món de músiques”, a càrrec de Ramon Rodó (piano) i Ricard Vives (percussió) Auditori Pepita Sellés (c. Entença, 218, entresol 4a - Barcelona), 19h

Gener

  • 24: II Festa de l’acordió - Sta. Eulalia de Ronçana, la Fàbrica, 19.30h

2014

Novembre

  • 14, 15 i 16: Curs d’acordió amb Alexey Artemyev - Escola i Conservatori Municipal de Música de Terrassa +info i inscripció
  • 16: Camerata de l’OCAB - Centre Cívic Riera Blanca (c. Riera Blanca, 1-3 - Barcelona), 18h
  • 22: Cicle “una hora de música a l’OCAB” - a càrrec de TOCS, cor de castanyoles Emma Maleras (direcció: Consol Grau) - Auditori Pepita Sellés (c. Entença, 218, entresol 4a - Barcelona), 19h

Octubre

  • 12:Orquestra de Cambra d’Acordions de Barcelona (OCAB) - Jardins dels Pavellons Güell (Avda. de Pedralbes, 7 - Barcelona), 18h
  • 18: Inauguració IV “una hora de música a l’OCAB” Josep Boluda al piano i Joan Palet al violoncel - Auditori Pepita Sellés (C/ Entença 218 entresol 4), 19h
  • 19: Concert d’acordió del Quartet Krog - Museu d’art de Cerdanyola del Vallès (c/ St. Martí 88), 12h
  • 24: Concert solidari amb l’Orquestra d’Acordions, l’Orquestra Simfònica i la Banda del Conservatori Professional de Música de Sabadell - Auditori 3 (c/ d’en Font 25, Sabadell), 21h

Setembre

  • 21: Orquestra de Cambra d’Acordions de Barcelona (OCAB) - Céntric Espai Cultural (Pl. Catalunya 39, El Prat de Llobregat), 19h
  • 30: Orquestra de Cambra d’Acordions de Barcelona (OCAB) - Col·legi oficila de metges (Passeig de la Bonanova 47, Barcelona), 20.30h

Agost

  • 2: Trobada d’Acordionistes de Guils de Cerdanya, 22h
  • 9: XXV Trobada d’Acordionistes de La Molina - Barri de l’Estació veure cartell
  • 18: Vanguard Duo (A. Castillo, clarinet i J. Vila, acordió) & Joan Bagès - Festival Fringe de Torroella de Montgrí (Museu de la Meditarrània), 20h
  • 19: Akkordeon-Landesjugendorchester - Esglèsia de la Puríssima (Sabadell), 21h+info

Juliol

  • 12: Concert d’orgue i acordió - Festival d’orgue de Mataró, Basílica de Sta. Maria (Mataró), 21h+info
  • 5:Orquestra de Cambra d’Acordions de Barcelona (OCAB) - Auditori Pepita Sellés (Entença 218, Barcelona) Cloenda de temporada amb música de cinema, 19h (entrada 5€)

Juny

  • 28,29 i 30: Colònies d’acordió de l’ACDA - Mas Can Pic, Taradell

Abril

  • 3: XXX Cicle “Els Dijous de l’OCAB” Assumpció Forcada - “Poesia i Ciència: una mirada nova del món que ens envolta” - Auditori Pepita Sellés (C/ Entença 218 entresol 4), 20.30h
  • 26:XII Acordionada a l’Escola Municipal de Ponts - Concert de cloenda al Teatre La Sala, 17h
  • 27: Orquestra de Cambra d’Acordions de Barcelona (OCAB) - Teatre el Círcol de Badalona (c. St. Anastasi 2), 18.30h

Febrer

  • 9: Orquestra infantil de les Terres de Lleida (OITLL-format simfònic i d’acordions) - Mollerussa, 12h i al Paraninf de la Universitat de Cervera, 18.30h
  • 22: III Cicle “Una hora de música a l’OCAB” Quinteto Dequera! - Auditori Pepita Sellés (c. Entença, 218, entl.4a - Barcelona), 19h

Gener

  • 18:V Trobada d’Orquestres i Grups de Cambra d’Acordió de Catalunya - Auditori Enric Granados (Lleida), 17h

2013

Desembre

  • 2: Maciej Frackiewicz, acordió solista - Conservatori Municipal de Música de Sabadell (C/ St. Oleguer 75), 20h
  • 3: Maciej Frackiewicz, acordió solista - Auditori Pepita Sellés (C/ Entença 218 entresol 4), 20.30h
  • 12: XXX Cicle “Els Dijous de l’OCAB” Cor Llevant (direcció: Antoni Jorquera) - Auditori Pepita Sellés (C/ Entença 218 entresol 4), 20.30h
  • 13:Vanguard Duo (A. Castillo, clarinet i J. Vila, acordió) & Joan Bagés - Festival Eufónic urbà, Arts Santa Mónica (Barcelona), 20.30h
  • 21: Concert de Nadal de l’ORQUESTRA DE CAMBRA D’ACORDIONS DE BARCELONA (OCAB) - Sala Oriol Martorell de L’Auditori (c. Lepant, 150), 18.30h
  • 28: Assemblea general de socis i sòcies de l’ACDA - Centre Cívic Casa Groga (Av. Jordà 27, Barcelona), 11h

Novembre

  • 9: Kepa Junkera & Josep Ribelles (Triki-Arp) - Fira Meditarrània Manresa 2013, 18h+info
  • 12: Olga Morral, acordió solista - Museu d’Art de Cerdanyola del Vallès (C/ St. Martí 88), 20h
  • 23:Ad Libitum (orquestra d’acordions de l’OCAB) - Biblioteca Central de Castelldefels, C/ Bisbe Urquinaona 19-21, 19.30h
  • 30: III Cicle “una hora de música a l’OCAB” - Älter Quartet (saxòfons), Auditori Pepita Sellés, 19h

Octubre

  • 5: Trobada d’Acordionistes de Guissona, 19h
  • 18: “BRASSENS llum i ombra” (Manel López, acordió) - Concert-presentació del cd, Teatre Alegria de Terrassa, 22h
  • 26: Vanguard Duo (A. Castillo, clarinet i J. Vila, acordió) - Restaurant d’Onore, St. Cugat del Vallès, 21h+info

Setembre

  • 29: 7a Trobada d’Acordionistes de la Barceloneta - Parc de la Barceloneta (Barcelona), 20h

Agost

  • 9: Vanguard Duo (A. Castillo, clarinet i J. Vila, acordió) - Cicle Música als Parcs, Jardins de Jaume Perich (Barcelona), 21h
  • 10-11: XXIV Trobada d’Acordionstes de La Molina - Barri de l’estació (La Molina) +info
  • 14: Vanguard Duo (A. Castillo, clarinet i J. Vila, acordió) - Cicle Música als Parcs, Parc Joan Miró (Barcelona), 21h
  • 16: Roser Gabriel & Olga Morral - Església Parroquial de Caregue (Rialp) 20h +info
  • 17: Vanguard Duo (A. Castillo, clarinet i J. Vila, acordió) - Cicle de concerts Vil·la Museus Pau Casals, Av. Palfuriana, 67, St Salvador (El Vendrell), 19.30h
  • 19 al 25: Curs d’acordió amb Alexey Artemiev - Cerdanyola del Vallès, +info i inscripció
  • 24: Concert d’acordió - Jardins de Can n’Ortadó (Plaça St. Ramón 23-24, Cerdanyola del Vallès) 19h

Juliol

  • 1,2 i 3: Colònies d’acordió de l’ACDA - Mas de Can Pic (Taradell), +info i inscripció
  • 15: Marcelo Mercadante “Quinteto Porteño” -XIV Festivla Internacional de música de Sabadell, C/ d’En Font 1, Sabadell, 22h +info

Juny

  • 7: Marcelo Mercadante “Quinteto Porteño” - Ateneu St. Feliu de Llobregat, 21.30 +info
  • 14: Vanguard Duo (A. Castillo, clarinet i J. Vila, acordió) - Auditori Kursaal, Montcada i Reixach, 22h
  • 15: Concert de cloenda dels participants a les Jornades pedagógiques amb Iñaki Alberdi - Escola Superior de Música de Catalunya (C. de Padilla, 155, edifici de l’Auditori, Barcelona), 18h
  • 29: Orquestra Ad Libitum de l’OCAB - Teatre de Sarrià (c. Pare Miquel de Sarrià, 8 - Barcelona), 18.30h - 10€ (socis 8€)

Maig

  • 4: Trobada d’Acordionistes de Bigues i Riells - Centre Cívic i Cultural El Rieral, 17.30h
  • 11:XI Acordionada a l’Escola Municipal d’Olesa de Montserrat - Concert de cloenda al Teatre La Passió, 17h
  • 17: Vanguard Duo (A. Castillo, clarinet i J. Vila, acordió) - Centre Cívic Fort Pienc, Barcelona, 19h
  • 17: Orquestra d’Acordions de Sabadell (OAS&Friends, acordió: Blai Navarro) i Big Band del CEME, concert benèfic a favor d’AVAN. Auditori Unnim, Sala 3, Sabadell, 21h
  • 24: Duo d’acordions Jeux d’Anches (M. Sevarlic i N. Kerkez) - Teatre Municipal de Palafrugell, 21h
  • 25: Duo d’acordions Jeux d’Anches (M. Sevarlic i N. Kerkez) - Aula Magna, St Cugat del Vallès, 18h
  • 26: Duo d’acordions Jeux d’Anches (M. Sevarlic i N. Kerkez) - Església de Santa Quitèria, Sant Miquel de Campmajor, 19h

Abril

  • 25: Ferran Martínez, acordió - Auditori Pepita Sellès (c/Entença 218, Barcelona), 20:30h
  • 25: Vanguard Duo (A. Castillo, clarinet i J. Vila, acordió) Presentació del projecte al Festival Mixtur - Fabra i Coats, Barcelona, 16h
  • 28: Orquestra Ad Libitum de l’OCAB - Teatre del Círcol Catòlic de Badalona (St. Anastasi, 2-4), 18.30h

Març

  • 9: Vanguard Duo (A. Castillo, clarinet i J. Vila, acordió) - Foment Mataroní, Mataró, 20.30h més info
  • 12: BCN216: Gubaidulina, Iñaki Alberdi, acordió i direcció - Sala Oriol Martorell, L’Auditori de Barcelona, 20.30h més info
  • 15: Orquestra d’Acordions de Sabadell - PassióTango - Casal de Cultura de Matadepera, 22h
  • 23: Ferran Martínez, acordió - Sala Ciutat del Centre Cultural de Granollers, cloenda Exposició OLOR CORPORAL.23 (Hans Möller i Bartomeu Molino) 18:30h
  • 23: II Cicle una hora de música a l’OCAB a cárrec de Matías Inzunza (guitarra) - Auditori Pepita Sellès (c/Entença 218, Barcelona), 19h

Febrer

  • 8: “Flamenco Etxea trío” G. Hermosa, acordió - Tudela (Navarra)
  • 16: “Flamenco Etxea quintet” G. Hermosa, acordió - Urretxu (Gipuzkoa)
  • 23: “Bacanal” G. Hermosa, acordió - Valladolid
  • 24: “Bacanal” G. Hermosa, acordió - Valladolid

Gener

  • 12: Concert d’Arrigo Tomasi, Jam Session i presentació del Curs d’Acordió-Jazz - Llibreria El Siglo de Mercantic (Rius i Taulet 120, St. Cugat del Vallès), 12.30h
  • 24: Concert d’Arrigo Tomasi, Tema i Variacions - Auditori Pepita Sellès (C/ Entença 218, Barcelona), 20.30h
  • 27: Joan Guinjoan: sons de l’acordió, intèrpret Iñaki Alberdi - Museu de la Música, L’Auditori (C/ Lepant 150, Barcelona), 12h més informació
  • 27:IV Trobada d’Orquestres i Grups de Cambra d’Acordió de Catalunya - Auditori del Conservatori de Terrassa, 17h

2012

Desembre

  • 8: Trobada d’Acordionistes de Montmajor - Centre Cívic de Montmajor, 17h
  • 10: Iosif Purits (acordió sol) - Museu Cerdà (Higini de Rivera 4, Puigcerdà), 21.30h
  • 11: Iosif Purits (acordió sol) - Conservatori “El Musical” (Ramon Llull 16, Bellaterra), 19h
  • 13: Duo Gorka Hermosa & Sílvia Márquez - Sala 4 Alicia Larrocha, Auditori de Barcelona, 20.30h
  • 15: Concert de Nadal de l’Orquestra d’acordions de Barcelona OCAB - Sala Oriol Martorell de L’Auditori de Barcelona (c. Lepant, 150), 18.30h
  • 20: Cicle “Els dijous de l’OCAB” Coral “Mata de Jonc” - Auditori Pepita Sellés (C/Entença 218, Barcelona), 20.30h
  • 22: Concert d’Arrigo Tomasi i presentació del Curs d’Acordió Jazz - Llibreria El Siglo de Mercantic (Rius i Taulet 120, St. Cugat del Vallès), 12.30h
  • 27: Assemblea general de socis i sòcies de l’ACDA - Centre Cívic Casa Groga (Av. del Jordà 27, Barcelona), 18.30h

Novembre

  • 4: Duo Liricacord (A. Pallejà, tenor i J. Vila, acordió) - Teatre de la Societat Coral La Badalonense (St. Anastasi 14, Badalona), 18h
  • 15: Inauguració del XXIXè Cicle “els dijous de l’OCAB” Mariano Torcal (tenor) i Anna Crexells (piano) - Auditori Pepita Sellés (Entença 218, Barcelona), 20.30h
  • 16-17 i 18: Masterclass d’acordió a càrrec d’Iñaki Alberdi - Escola Superior de Música de Catalunya (C. de Padilla, 155, edifici de l’Auditori, Barcelona) més informació
  • 16: Orquestra d’Acordions de Sabadell - Foment Mataroní, 21h
  • 24: Camerata de l’OCAB - Parròquia de Sant Agustí (C/ de l’arc de St. Agustí 2, Barcelona), 20h

Octubre

  • 6: III Concert d’acordió - Centre Cívic La Fonteta, St. Feliu de Codines, 18h
  • 7: Concert de “AD LIBITUM, orquestra d’acordions de l’OCAB” i “ORQUESTRA DE CAMBRA D’ACORDIONS DE BARCELONA” - Teatre de Sarrià (c. Pare Miquel de Sarrià, 8 - Barcelona), 18h
  • 13: Jove Orquestra de Cerdanyola i Queralt Morral (acordió solista) interpreten “Aires de Lleida”, en motiu de l’obra finalista del Concurs Sincrònic - MAC (Museu d’Art de Cerdanyola), 20h
  • 14: Jove Orquestra de Cerdanyola i Queralt Morral (acordió solista) interpreten “Aires de Lleida”, en motiu de l’obra finalista del Concurs Sincrònic - Centre d’Art “La Panera”, Lleida, 19h
  • 20: Inauguració del segon cicle “Una hora de música a l’OCAB” a càrrec de WHATSAXS ENSEMBLE (orquestra de saxos) - Auditori Pepita Sellés (c. Entença, 218, entresol 4a - Barcelona), 19h

Setembre

  • 9: Electroacustic music: Acordió, clarinet i electronic music. “Eufònic – Mostra d’Art Sonor i Visual d’Amposta”.Vanguard Duo (A. Castillo, clarinet i J. Vila, acordió). Amposta, 13.30
  • 11: Ferran Martínez, acordió - ESPLAI DE CALDES DE MONTBUI C/ Gregori Montserrat, 6, 16h

Juliol

  • 8: Trobada Acordionistes a Cunit - Plaça de la Vila, 17:00h
  • 14: Trobada Acordionistes Massaners-Saldes, 22:00h
  • 21: Vanguard Duo (A. Castillo, clarinet i J. Vila, acordió) - Cicle de concerts Vil·la Museus Pau Casals, Av. Palfuriana, 67, St Salvador (El Vendrell), 19.30h
  • 28: Trobada Acordionistes Arsèguel a l’envelat, 22:00h

Maig

  •  3: Maria Mogas i Queralt Morral (acordió solista) i VibraTango - Clàssica Horta-Guinardó, Centre Cívic Casa Groga, Barcelona, 19.30h*
  •  5: X Acordionada al Conservatori de Lleida - * Concert a l’Auditori Enric Granados, 17h. Finalitza el concert VibraTango*
  •  12: Trobada d’Acordionistes de Bigues i Riells - Parc del costat del Pavelló, Bigues i Riells, 17h
  •  26: Lydia Schmidl, acordió - Esglesia Parroquial de Torrefarrera, 20h

Abril

  • 26: Ferran Martínez & VibraTango - Auditori Pepita Sellès (C/ Entença, 218, Barcelona), 20.30h
  • 26: Josep Vila & Tangus Quintet - Auditori Dmúsica (C/ Roger de Flor, 219, Barcelona), 20.30h
  • 28: Josep Vila & Tangus Quintet - Homenatge a Piazzolla, Aula Magna (Plaça del Centre Cultural, 1, St. Cugat del Vallès), 18h

Març

  • 11: M. Mercadante & G. Llull (bandoneó-piano) - Fundació Mas i Mas, Ateneu Barcelonès (C/ Canuda, 6, Barcelona), 18, 19, 20h
  • 17: Grup de Cambra AD LIBITUM - Teatre del Círcol Catòlic de Badalona (C/ St. Anastasi, 2-4), 18.30h
  • 17: Vanguard Duo (A. Castillo, clarinet i J. Vila, acordió) - Participa al Homenatge a Piazzolla, Vi d’Art, Mas Casanovas, 34-38, Barcelona, 18h
  • 22: TOCS Quartet de castanyoles - Cicle els dijous de l’OCAB, Auditori Pepita Sellés (C/ Entença, 218, Barcelona), 20.30h

Febrer

  • 12: D. Polonara & L. Lancelle (bandoneó-piano) - Fundació Mas i Mas, Ateneu Barcelonès (C/ Canuda, 6, Barcelona), 18, 19, 20h
  • 18: LAUD’ARS - Cicle una hora de música a l’OCAB, Auditori Pepita Sellés (C/ Entença, 218, Barcelona), 19h
  • 19: Orquestra d’Acordions de Cambra de Barcelona (OCAB) - Teatre-Auditori Can Palots (C/ Barcelona, 8-10, Canovelles), 18h

Gener

  • 14: 3a Trobada d’Orquestres i Grups de Cambra d’acordio de Catalunya - Ateneu de Cerdanyola del Vallès, 18h*
  • 21-22: Curs d’acordió “Seduïts per la música” a càrrec d’Iñaki Alberdi - Centre Cívic Casa Groga, Barcelona*

2011

Desembre

  • 1: Ivan Sverko (acordió) - Escola Municipal de Música de Berga (Pça, Pare Antoni Baylina,5), 21h*
  • 2: Ivan Sverko (acordió) - Escola Municipal de Música de Molins de Rei (C/ Major, 1), 18h*
  • 8: Trobada d’Acordionistes - Centre Cívic de Montmajor, 17h
  • 15: Vanguard Duo (A. Castillo, clarinet i J. Vila, acordió) - Auditori Pepita Sellès (C/ Entença,218, Barcelona), 20.30h
  • 17: Camerata de l’OCAB i coral Nova de Cornellà - Patronat Cultural i Recreatiu (C/ Eduard Gibert, 29, Cornellà de Llobregat), 18.30h
  • 18: Orquestra d’Acordions OCAB - Sala Oriol Martorell de l’Auditori (C/ Lepant, 150, Barcelona), 11h

Novembre

  • 5: Orquestra d’Acordions Mòdul-4 de Cerdanyola del Vallès - Residència de Cerdanyola del Vallès, 11,30h
  • 13: Ferran Martínez i VibraTango - Centre Cívic de la Barceloneta (C/Conreria 1-9, Barcelona),18h
  • 13: Orquestra d’acordions Mòdul-4 de Cerdanyola del Vallès - Festes de Sant Martí (Plza. St Ramon, Cerdanyola del Vallès), 11.30h
  • 13: Concert presentació CD Ad Libitum - Auditori Barradas (Rambla Just Oliveras, 56, Hospitalet de Llobregat), 19h
  • 18: Ander Telleria, acordió - Auditori Sant Josep, Moià, 21h
  • 19: Ander Telleria, acordió - Aula Magna, Escola Municipal de Música (Pl. del Centre Cultural,1, St Cugat del Vallès), 18h
  • 20: Ander Telleria, acordió - Centre Católic, Blanes, 19h
  • 25: Ander Telleria, acordió - Auditori del Centre Esports, Figueres,21h
  • 25: Maraya Zydeco, acordió - XVIII Festival de Jazz de Lleida, Café del Teatre, 22.30h
  • 26: Ander Telleria, acordió - Teatre Municipal, Palafrugell, 19h
  • 26: Orquestra d’acordions Mòdul-4 de Cerdanyola del Vallès - Casa Irla, St. Feliu de Guíxols, 22.30h
  • 27: Ander Telleria, acordió - Esglèsia de Sant Iscle de Centenys, Esponellà, 19h
  • 28: Fanny Vicens, acordió - Conservatori Municipal de Barcelona (Auditori Eduard Toldrà), 20.15h

Octubre

  • 1: Ferran Martínez i VibraTango - Centre Cívic, St. Feliu de Codines, 18h
  • 2: Oquestra Mòdul-4, Vanguard Duo i Olga Morral - Concert presentació de l’Associació d’Acordionistes Mòdul-4, Ateneu de Cerdanyola del Vallès, 12h
  • 5: Ferran Martínez i VibraTango - Joventuts Musicals de Sabadell,21h
  • 8: Ferran Martínez i VibraTango - Local de Cercs, 21h
  • 8: Orquestra d’Acordions OCAB - Auditori Pepita Sellès (C/ Entença, 218, entresol 4a, Barcelona), 19h
  • 8: Orquestra d’Acordions de Sabadell - Concert del 20è aniversari, Auditori UNNIM (C/ d’en Font, 25, Sabadell),19h
  • 16: Orquestra d’acordions Mòdul-4 de Cerdanyola del Vallès - Festa Major de Caldes de Montbui, 11.30h
  • 19: Recital de poemes de J. Maragall, musicats per M. Pujadó (guitarra), J. Humet (contrabaix) i M. López (acordió) - Nova Jazz Cava de Terrassa, 20h
  • 21:Camerata Bacasis i Manel López (acordió solista) - Auditori de la Plana de l’Om (Manresa), 21h
  • 22: Actes del 20è Aniversari de l’Orquestra d’Acordions de Sabadell - Auditori Unnim de Sabadell, 19h
  • 22: Reportatge a l’Orquestra d’Acordions de Sabadell - Programa Nydia (C33), 10.45h
  • 23: Reportatge a l’Orquestra d’Acordions de Sabadell - Programa Nydia (C33), 3.35h
  • 24: Reportatge a l’Orquestra d’Acordions de Sabadell - Programa Nydia (C33 i TV3), 5.45h
  • 27: Ferran Martínez i VibraTango - Auditori Belles Arts, Sabadell, 19h
  • 31: Amar Mende en concert (M. López, acordió) - Placeta de Can Padró (Artès), 21h

Setembre

  • 1: Flamenco-Etxea (J. Luís Montón, guitarra, G. Hermosa, acordeón) - Fnac, Plaça Catalunya (Barcelona), 19h
  • 2: Flamenco-Etxea (J. Luís Montón, guitarra, G. Hermosa, acordeón) - Palafrugell, 22h
  • 4: Orquestra d’acordions de Sabadell - Teatre el Centre, St. Quirze de Besora (Osona), 17.30
  • 16: Ferran Martínez i VibraTango - Centre Cívic Can Llong, Sabadell, 19h
  • 29: Duo Jeux d’Anches (M.Sevarlic i N. Kerkez, acordió) - El primer Palau, Sala de concerts del Palau de la Música, 19.30h

Agost

  • 13: Josep Vila i Tangus Quintet - Festa Major de Manlleu, 22h
  • 15: XXII Trobada d’Acordionistes - La Molina
  • 20: Vanguard Duo (acordió, J. Vila i clarinet, A. Castillo) - Festival de música Bol’Deon (Bolquere, França), 19h

Juliol

  • 1: Josep Vila (acordió solista) i la Banda de Cerdanyola interpreten Adiós Nonino d’Astor Piazzolla - Castell de St. Marçal, Cerdanyola del Vallès, 22h
  • 2: Vanguard Duo (acordió, J. Vila i clarinet, A. Castillo) al Festival Besmina - Centre Cívic Besos (Barcelona), 13.30h aprox.
  • 8: Ferran Martínez i Vibratango Presentació del CD - Espai Agora (C.C. Sant Oleguer, Sabadell), 21h
  • 9: Ferran Martínez i Vibratango - Esglèsia Massaners,19h
  • 11: Orquestra d’acordions de Sabadell - Festival 30 nits (jardins de Caixa Sabadell, Sabadell), 22h
  • 26: Dúo Aguirre-León (A. Belén, clarinet i A. Aguirre, acordió) - Festival de música de Segovia (C/ Socorro 11, Segovia), 20h
  • 30: Dúo Aguirre-León (A. Belén, clarinet i A. Aguirre, acordió) - Festival de música Isaac Albèniz (Monestir de St. Pere, Plaça Sta. María s/n, Girona), 22h

Juny

  • 3: Camerata Bacasis i Manel López (acordió solista) - Esglèsia del Carme (al costat de la Plaça Mil-Centenari de Manresa), 22.15h
  • 11: Ferran Martínez i Vibratango - Sagrada Família (Barcelona), 20.30h

Maig

  •  7: XV Trobada de Bigues i Riells - Parc de Can Badell, 17h
  • 16: Iñaki Alberdi & Iñigo Aizpiolea - Ateneu Barcelonès, 20h
  •  28: IX Acordionada al Conservatori d’Igualada - * Concert a l’Ateneu d’Igualada, 17h. Finalitza el concert Vanguard Duo*

Abril

  • 7: Olga Morral, acordió i Vanguard duo (Alejandro Castillo, clarinet i Josep Vila, acordió) - Centre Cívic Casa Groga, Barcelona, 19.30h*
  • 10: Josep Vila i Tangus Quintet - Hostalets de Pierola, 18h
  • 14: Ferran Martínez i VibraTango - Auditori OCAB (C/ Entença, 218, Barcelona), 20.30h
  • 28: Josep Vila i Tangus Quintet - Auditori Belles Arts de Sabadell, 19.30h
  • 29: Camerata Bacasis i Manel López (acordió solista) - Conservatori Municipal de Manresa, 20h

Març

  • 9: Camerata de l’OCAB - Institut d’Estudis Nord-americans (Via Augusta, 123 - Barcelona), 19.30h
  • 18: Ferran Martínez i VibraTango - Auditori Unnim (carrer d’en font n.25 - Sabadell), 19.30h
  • 26:  Ad Libitum (OCAB) - Teatre Plaza de Castelldefels (Pl. de l’Estació, 4), 21h
  • 26: Oroitz Maiz - Ateneu Barcelonès, Fundació Mas i Mas, a les 18,19 i 20h.
  • 27: Orquestra d’acordions Mòdul-4 - Ateneu de Cerdanyola del Vallès (C/ Indústria, 38), 13h

Febrer

  • 5: OCAB i Ad Libitum - Església de Santa Eulàlia de Provençana (c. Santa Eulàlia, 203 - L’Hospitalet de Llobregat), 22h
  • 13: Ad Libitum - Teatre del Círcol Catòlic de Badalona (c. Sant Anastasi, 2), 18.30h
  • 13: Arrigo Tomasi Trio - Jam Session. Magatzem “El Siglo” a Mercantic (Av. Rius i Taulet 120, St. Cugat), 12.30h
  • 13: La Mariposa Tango (bandoneó-veu) - Ateneu Barcelonès, Fundació Mas i Mas, a les 18,19 i 20h.
  • 17: Ferran Martínez i VibraTango - Auditori de Belles Arts (Passeig Manresa, 20, Sabadell), 19.30h
  • 24: XXVIIè Cicle  “Els dijous de l’OCAB” Trio de cambra TOCS - Auditori Pepita Sellés (c/Entença, 218, entresol 4a - Barcelona), 20.30h
  • 26: Vanguard Duo (Josep Vila, acordió i Alejandro Castillo, clarinet) - Aula Magna, St. Cugat del Vallès

Gener

  • 20: Grup Cavall Bernat a Tv3 - “No me la puc treure del cap”, 21.50

2010

Desembre

Octubre

  • 1: Josep Vila i Tangus Quintet - Conservatori de Tortosa, 20h
  • 2: Oroitz Maiz - Aula Magna de l’Escola Victòria dels Àngels, 18h (Pça. del Centre Cultural, 1 - S. Cugat del Vallès)
  • 2: Trobada d’Acordionistes - Centre Cívic La Fonteta de Sant Feliu de Codines, 18h
  • 10: Arrigo Tomasi Trio - Jam Session. Magatzem “El Siglo” a Mercantic (Av. Rius i Taulet 120, St. Cugat), 12.30h

Setembre

  • 9: Marc del Pino - Projecte Final de Carrera, C.A.T. (Trav. Sant Antoni 6-8 Bx), 20h
  • 12: Arrigo Tomasi Trio - Jam Session. Magatzem “El Siglo” a Mercantic (Av. Rius i Taulet 120, St. Cugat), 12.30h

Agost

  • 7: Marko Sevarlic - L’Espluga de Francolí, tarda-nit
  • 8: Marko Sevarlic - Cardona
  • 11: Marko Sevarlic -La Seu d’Urgell, 22h
  • 14: XXI Trobada d’Acordionistes de La Molina - Carpa Barri Estació de La Molina, 18h
  • 19: Josep Vila i Tangus Quintet - Caseres, 20h
  • 21: Josep Vila i Tangus Quintet - Esglèsia de Vallibona (Castelló), 19.30h
  • 27: Trobada d’Acordionistes de Solsona

Juliol

  • 9: Chloé Lacan - Alliance Française (C/ Sant Joan 35), Festival 30 nits de Sabadell, 22h

Juny

  • 11: Ferran Martínez - Auditori de l’Escola de Música de Viladecavalls, 21.30h
  • 13: Arrigo Tomasi Trio - Jam Session. Magatzem “El Siglo” a Mercantic (Av. Rius i Taulet 120, St. Cugat), 12.30h

Maig

  • 8: XIV Trobada de Bigues i Riells - Parc de Can Badell, 17.30h
  • 9: Arrigo Tomasi Trio - Jam Session. Magatzem “El Siglo” a Mercantic (Av. Rius i Taulet 120, St. Cugat), 12.30h
  • 17: Josep Vila - Concert del Projecte Final “L’Acordió de Concert” a l’ESMUC (c/ Padilla 155, Barcelona), 12h
  • 28: BachJazz Quartet - Amb l’acordionista Blai Navarro a l’Auditori Can Roig i Torres (c/ Rafael de Casanova 5, Sta. Coloma de Gramenet), 21.45h
  • 28: Ad Libitum - Centre Cívic del Coll (c/ Aldea, 15), 21h
  • 31: Blai Navarro - Concert del Projecte Final “L’Acordió i el Jazz: J.S. Bach” a l’ESMUC (c/ Padilla 155, Barclona), 16.30h

Abril

  • 8: Josep Vila - Auditori de l’Escola de Música de Vic (Torras i Bages 6, Vic), 20h
  • 10: Celia Adrián i José Pablo Polo (Duo Per Sonare) - Aula Magna de Sant Cugat del Vallès (Pça. del Centre Cultural, 1), 18h
  • 11: Arrigo Tomasi Trio - Jam Session. Magatzem “El Siglo” a Mercantic (Av. Rius i Taulet 120, St. Cugat), 12.30h
  • 17 i 18: VIIIa Acordionada! - Lád Cúig - Puigcerdà, durant tot el cap de setmana. Concert al Casino Ceretà, 17.30h
  • 18: OCAB - Auditori Municipal de Terrassa (Psg. d’Ernest Lluch, 1), 18h
  • 22: Angel Chakarov - Auditori Pepita Sellés, Seu de l’OCAB (c/ Entença 218-234, Barcelona), 20.30h
  • 29: Josep Vila - Auditori Belles Arts de Sabadell (Pg. Manresa, 20), 19.30h

Març

  • 4: Marko Sevarlic i Quintet d’Acordions de Sabadell (CEME) - Museu Palmero (c/ Judea 2, BCN), 19.30h
  • 5: Marko Sevarlic - Museu d’Art de Cerdanyola del Vallès (MAC) (c/ Sant Martí 88), 20.30h
  • 14: Arrigo Tomasi Trio - Jam Session. Magatzem “El Siglo” a Mercantic (Av. Rius i Taulet 120, St. Cugat), 12.30h
  • 18: Orquestra d’Acordions de Sabadell - Auditori 3 de la Caixa de Sabadell (c/ d’en Font 25, Sabadell) , 20.30h

Febrer

  • 6: OCAB i Ad Libitum - Esglèsia de Santa Eulàlia de Provençana de l’Hosp. de Llobregat (c/ Sta. Eulàlia 203)
  • 14: Arrigo Tomasi Trio - Jam Session. Magatzem “El Siglo” a Mercantic (Av. Rius i Taulet 120, St. Cugat), 12.30h
  • 21: Ad Libitum - Círcol Catòlic de Badalona (pl. de la Vila - c/ Sant Anastasi, 2), 18.30h

Gener

  • 10: Arrigo Tomasi Trio - Jam Session. Magatzem “El Siglo” a Mercantic (Av. Rius i Taulet 120, St. Cugat), 12.30h
  • 16: OCAB - Prullans (lloc a determinar), 17h
  • 21: Enrique Tellería Quintet - Paraninfo de la Universitat de Barcelona (davant Pça. Universitat, Barcelona), 19.30h
  • 21: Ferran Martínez - Auditori de Belles Arts de Sabadell (Pg. Manresa, 20), 19h
  • 23: OCAB - Esglèsia de Sant Francesc de Sales (Psg. de Sant Joan 88, Barcelona), 18h
  • 28: OCAB i Ferran Martínez - Seu de l’OCAB (c/ Entença, 218-234), 20.30h

2009

Desembre

  • 3: Josep Vila - Museu d’Art de Cerdanyola del Vallès (c/ Sant Martí, 88), 20h
  • 9: Nikola Tanaskovic - Cafè del Teatre l’Escorxador de Lleida, 20h
  • 10: Nikola Tanaskovic - Auditori de l’Escola de Música Aula de So de Sant Cugat del Vallès, 20h
  • 13: Lád Cúig - FESTA DE L’ACDA al Centre Cívic Casa Groga (Av. del Jordà 27, Barcelona), 18.30h
  • 13: Orquestra d’Acordions de Sabadell - Centre Cívic La Fàbrica de Sta. Eulàlia de Ronçana, 12h
  • 13: OCAB - Concert de Nadal - Sala Oriol Martorell de L’Auditori de Barcelona (c/ Padilla, 155), 19h
  • 20: OCAB - Església de Santa Maria del Mar (Pça. de Santa Maria, s/n), 22h

Novembre

  • 8: Ia Trobada d’Orquestres i Grups de Cambra d’Acordions de Catalunya - Teatre El Patronat de La Garriga, 17h
  • 15: OCAB - Centro Aragonés de Barcelona (Pg. Joaquim Costa, 68), 12h
  • 19: Josep Vila - Auditori Belles Arts de Sabadell (Pg. Manresa, 20), 19h
  • 21: Blai Navarro i Big Band de l’ESMuC dirigida per Maria Schneider - Atrium de Viladecans (41è Festival Internacional de Jazz de Barcelona), 22h
  • 22: Blai Navarro i Big Band de l’ESMuC dirigida per Maria Schneider - Teatre-Auditori de Sant Cugat del Vallès (41è Festival Internacional de Jazz de Barcelona), 19h
  • Fins el 29: Manel Lòpez a “Boris Vian, parlem-ne” - Teatre del Raval (c/ Sant Antoni, 12. Barcelona)

Octubre

  • 3: Tangus Quintet - Festival Internacional de Música de Lleida (Pl. Paeria 1, Lleida), 12h i 17.30h
  • 10: OCAB i Ad Libitum - Teatre del Centre Parroquial St. Vicenç de Sarrià (c/ Pare Miquel de Sarrià 8, BCN), 19h
  • 11: Camerata OCAB - Iglesia Parroquial de Murguía (Vitoria), 20h
  • 16: Marko Sevarlic - Auditori Narcís Monturiol del Cercle Sport de Figueres, 21h
  • 17: Marko Sevarlic - Aula Magna de l’Escola Municipal de Música de St. Cugat del Vallès (Pl. Centre Cultural 1), 19h
  • 18: Marko Sevarlic - Centre Catòlic de Blanes, 19h
  • 21: Dúo Aguirre y León (acordió i clarinet) - Palau de la Música Catalana (c/ Palau de la música, 4), 19.30h
  • 22: Camerata OCAB - Auditori Pepita Sellés (c/ Entença 218-234, Barcelona), 20.30h
  • 24: Marko Sevarlic - Auditori Sant Josep de Moià, 21h
  • 25: Marko Sevarlic - Hotel “La Sala de Camós”, Camós, 19h
  • 29: Tangus Quintet - Auditori Belles Arts de Sabadell (pg. Manresa 20, Sabadell), 20.30h

Juliol

  • 4: Trobada d’Acordionistes de Selva del Camp, tot el dia
  • 5: Camerata OCAB - Festa Major d’Esparraguera, 20h
  • 11: Trobada d’Acordionistes de Massaners, tot el dia

Juny

  • 2: Josep Vila i la Banda de l’ESMUC - Sala Oriol Martorell de L’Auditori de Barcelona (c/ Padilla 155), 19h
  • 6: OCAB - Sala Oriol Martorell de L’Auditori de Barcelona (c/ Padilla 155), 22h
  • 13: Blai Navarro i Josep Vila - Cloenda de les Jornades de Portes Obertes de l’ESMUC (c/Padilla 155), 13h aprox.
  • 18: Orquestra d’Acordions de Sabadell - Auditori Pepita Sellés de l’OCAB (c/ Entença 218, Barcelona), 21h
  • 19: OCAB - Barri La Font de la Guatlla (Montjuïc) (c/ Montfar s/n, Barcelona), 22h
  • 20: Ad Libitum - Teatre Joventut de l’Hospitalet de Llobregat, 18h
  • 27: Camerata OCAB - Monestir de Poblet, 16.30h

Maig

  • 9: Blai Navarro - Amics de la UNESCO (c/ Mallorca 207 pral., Barcelona), 19h
  • 9: Trobada d’Acordionistes de Bigues i Riells, tot el dia
  • 9: Gorka Hermosa (Garúa) - Pl. Mayor de Salamanca, 22h
  • 13: Josep Vila i Tangus Quintet - Sala de Cambra de la Fundació Mas i Mas (c/ Marià Cubí 199, Bcn), 19 i 20h
  • 14: Josep Vila i Tangus Quintet - Auditori de dMúsica (c/ Roger de Flor 291, Barcelona), 20h
  • 18: Camerata OCAB - Associació Musical de Mestres Directors (c/ Sant Pere més alt 25, Barcelona), 20h
  • 19: Ferran Martínez - Casal de la Gent Gran (Pl. Joan XXIII 8, Castelldefels), 19h
  • 21: Orquestra d’Acordions Rockin’ Accordions - Auditori de l’OCAB (c/ Entença 218-234, Barcelona), 20.30h
  • 22: Rockin’ Accordions i Orquestra d’Acordions de Sabadell - Auditori del Casal Pere IV (c/ Lacy, Sabadell), 20h 
  • 23: Rockin’ Accordions - Auditori Enric Granados de Lleida, 20h
  • 24: Rockin’ Accordions - Esglèsia de Sant Andreu de Llavaneres, 18h
  • 24: María Zubimendi i l’Orquestra del Conservatori d’Igualada - Teatre Ateneu d’Igualada, 19h
  • 25: Arantza Aguirre i Ana García - Ateneu Barcelonès (c/ Canuda 6, Barcelona), 21h
  • 29: Blai Navarro i Martinu Ensemble - Sala Oriol Martorell, L’Auditori (c/ Padilla 155, Barcelona), 12h

Abril

  • 6: Orquestra d’Acordions Unterfranken i MÒDUL-4 - Casa Orlandai (c/ Jaume Piquet 23, Barcelona), 19.30h*
  • 6: Oroitz Maiz - Sala de Cambra de la Fundació Mas i Mas (c/ María Cubí 199, Barcelona), 18, 19 i 20h
  • 7: Orquestra d’Acordions Unterfranken i MÒDUL-4 - Teatre Ateneu de Cerdanyola del Vallès, 19.30h*
  • 17 i 18: Trio Jeux d’Anches - Sala de Cambra de la Fundació Mas i Mas (c/ María Cubí 199, BCN), 18, 19 i 20h
  • 18: Acordionada - Concert de cloenda de la VII Acordionada a Canet de Mar, 17h*
  • 18: Ferran Martínez - Esplai de “la Caixa” de Caldes de Montbui, 17h
  • 19: OCAB - Centre Cívic Joan Oliver “Pere Quart” de les Corts (c/ Comandante Benítez 6, Barcelona), 18.30h
  • 25: “Ad Libitum” - Centre Cívic Bon Pastor (c/Enric Sanchís 12, Barcelona), 20h
  • 26: Josep Vila - Teatre Auditori de Sant Cugat del Vallès (Plaça Gabriel Ferrater S/N), 17h
  • 30: MÒDUL-4 i Cristina Cortina - Centre Cívic Casa Groga (Av. Jordà 27, Barcelona), 19.30h*

Març

  • 8: Camerata OCAB - Hogar centro Castellano y Leonés (c/ Gran de Sant Andreu 412, Barcelona), 12h
  • 12: Orquestra d’Acordions de Sabadell - Auditori de Belles Arts de Sabadell (Ps. Manresa), 19.30h
  • 18: Josep Vila i Sonarte Ensemble - Sala d’Orquestra de l’ESMuC (c/ Padilla 155, Barcelona), 19h
  • 24: Blai Navarro - Sala de Cambra de la Fundació Mas i Mas (c/ María Cubí 199, Barcelona), 18, 19 i 20h
  • 30: Blai Navarro amb Dusanka Miscevic Trio (Jazz) - Bar Continental (c/ Providència 30, Barcelona), 21h

Febrer

  • 7: Camerata OCAB - Hogar centro Castellano y Leonés (c/ Gran de Sant Andreu, 412), 19.30h
  • 7: “Ad Libitum” i OCAB - Església de Santa Eulàlia Provençana (c/ Santa Eulàlia, 203, Hosp. de Llobregat), 22h

Gener

  • 18: Ferran Martínez - Església de Sant Antoni, Els Arcs (Bellvís - Lleida), 12h
  • 23: Manel López i L’Ateneu Bendula - Centre Artesà Tradicionàrius (CAT), Trav. St. Antoni 6-8 (Barcelona), 22h
  • 30: Blai Navarro i la Big Band de l’ESMuC - L’Auditori (C/Padilla 155, Barcelona), 19h

2008

Desembre

  • 4: Blai Navarro - E.M.M. Barbastro (Osca), 21.15h
  • 9: Ari Lehtonen - Centre d’Estudis Musicals Especialitzats - CEME (C/Espirall 81, Sabadell), 20.30h*
  • 12: Ferran Martínez - Centre Cívic Barceloneta (C/ Conreria 1-7, Barcelona), 17h
  • 12: Arantza Aguirre (gira per Balears) - Teatre d’Es Mercadal (Menorca), 21h
  • 13: Arantza Aguirre - Orfeó Maonés (C/ de Gràcia 55, Maó), 20h
  • 14: Arantza Aguirre - Espai Cultural Rotger (C/ Menor 20, Alaior), 19.30h
  • 15: Arantza Aguirre - Sala d’Actes del Centre Social “Sa Nostra” (Camí de Maó 9, Ciutadella), 20.45h
  • 17: Arantza Aguirre - Círculo de Bellas Artes (C/ Unió 3, Mallorca), 20h

Novembre

  • 7: Iñaki Alberdi i Iñigo Aizpiolea - Centro de Congresos de Barbastro (Osca), 20h*
  • 7: Gorka Hermosa Trío - Alcañiz (Terol)
  • 9: Gorka Hermosa Trío - Almería
  • 11: Iñaki Alberdi i Iñigo Aizpiolea - Ateneu de Cerdanyola del Vallès, 20h (C. Indústria 38-40)*
  • 12: Iñaki Alberdi i Iñigo Aizpiolea - Auditori Caixa Catalunya, 20h (Passeig de Gràcia 92, Barcelona)
  • 14: Arantza Aguirre i Ana García (acordió i clarinet) - EMM. de Sant Joan de Vilatorrada, 20.30h (Pg. Alzines, 5)
  • 15: OCAB - Local Poliesportiu de Palau d’Anglesola, 18h (Pg. de Sant Roc, s/n)
  • 16: Oroitz Maiz - Aula Magna de l’Escola Victòria dels Àngels, 18h (Pça. del Centre Cultural, 1 - S. Cugat del Vallès)
  • 19: Blai Navarro amb Gary Willis i combo de Música Moderna - L’Auditori, 19.30h (C/Lepant, 150 - Barcelona)
  • 22: Orquestra d’Acordions de Sabadell - Museu Cerdà de Puigcerdà, 21h
  • 25: Maria Mogas, Blai Navarro i Josep Vila - Escola de Música Aulos, Cerdanyola del Vallès, 19h*
  • 30: Blai Navarro - Escola de Música Creu Alta, Sabadell, 12h*
  • 30: Josep Vila i Tangus Quintet - Casa de la Cultura de Sant Cugat del Vallès, 19h (C/ Castellví s/n)

Octubre

  • 11: OCAB i Ad Libitum - Teatre del Centre Parroquial Sant Vicenç de Sarrià, 22h (c/ Pare Miquel de Sarrià, 8 - Barcelona)
  • 13: Marcelo Mercadante i Diego López Collia Septet - Jazz Sí Club, 20.30h, Barcelona
  • 18: Cafè-Tertúlia - Centre Cívic Casa Groga, 15.30h (Av. Jordà, 27 - Barcelona)*
  • 23: Camerata de l’OCAB - Reial Acadèmia de Bones Lletres (c/ Bisbe Caçador, 3 - Barcelona)

Setembre

  • 10: Blai Navarro i Quartet Kayros - Parlament de Catalunya, 24h.
  • 10: Sònia Zurriaga, Maurici Villavecchia i M. A. Cordero - Palau Robert, Barcelona.
  • 12: Marcelo Mercadante i Gustavo Battaglia - Fundació Mas i Mas, Barcelona.
  • 17: Iñaki Alberdi i Grup Instrumental BCN 216 - L’Auditori, Barcelona.
  • 26: Orquestra d’Acordions de Sabadell - Ajuntament de Sant Sebastià, 19.30h.
  • 27: Orquestra d’Acordions de Sabadell - Casa de Cultura de Lasarte-Oria.

Agost

  • 3: Gorka Hermosa i orquestra - María de Buenos Aires (Ópera Tango de Piazzolla), Benicàssim, Castelló.
  • 4: Iñaki Alberdi i Iñigo Aizpiolea - Quincena Musical de San Sebastián, Sant Sebastià.
  • 6-9: Gorka Hermosa - Selene Muñoz (espectacle de dansa), Madrid.
  • 13: Accordion in Modern - Baells, Osca (Huesca).
  • 19: Naiara Garai, María y Amaia Zubimendi - Benasque (Huesca), 19h.
  • 20: Dragan Valisjevic - La Seu d’Urgell.
  • 22-24: Gorka Hermosa i Saioasounds  - EXPO Zaragoza 2008, Zaragoza.
  • 23: Iñaki Alberdi i Iñigo Aizpiolea - Tenerife.

Juliol

  • 3 i 8: Blai Navarro i l’Orquestra del Gran Teatre del Liceu - Teatre del Liceu, Barcelona.
  • 6: Iñaki Alberdi i Iñigo Aizpiolea - Festival de Música y Danza, Granada.
  • 19: Blai Navarro - Vagó de Callús, Callús, Manresa.

*Concert organitzat per l’ACDA

Cursos i Activitats Pedagògiques

2010

Febrer

  • 14: 1a Jornada Pedagògica per a professors d’acordió de Catalunya - Centre Cívic Casa Groga, Barcelona, 10h**

 2009

Març

  • 6 i 7: 1r Curs de Música Tradicional i Popular a càrrec d’Aitor Furundarena - Centre Cívic Casa Groga, Barcelona.**

Us adjuntem a continuació els documents del curs per a més informació:

1er Curs de Música Tradicional i Popular.doc Info Curs Furundarena.doc

2008

Desembre

  • 13: Curs d’Improvisació i Jazz a càrrec de Javier López Jaso - Conservatorio Superior de Música de Navarra. Per a més informació cliqueu aquí: Curso de Acordeón

Novembre

  • 5-7: Curs d’Interpretació de l’acordió a càrrec d’Iñaki Alberdi - Barbastro (Osca)
  • 14-16: Curs d’Interpretació i Pedagogia a càrrec de Carlos Iturralde i Miren Iñarga - C.C. Casa Groga, Barcelona**

**Activitat Pedagògica organitzada per l’ACDA

Notícia escrita el 09/07/2008
Classificat dins ACDA |